UEFA Europa League 2019/2020
  Club Competitions
  International Competitions



Group A






Widgets | Datasports Group

Group B






Widgets | Datasports Group

Group C






Widgets | Datasports Group

Group D






Widgets | Datasports Group

Group E






Widgets | Datasports Group

Group F






Widgets | Datasports Group

Group G






Widgets | Datasports Group

Group H






Widgets | Datasports Group

Group I






Widgets | Datasports Group

Group J






Widgets | Datasports Group

Group K






Widgets | Datasports Group

Group L






Widgets | Datasports Group

2nd Qualifying Round

  PAE Aris   0 : 0   AE Lemesós 
 25.07.2019 20:30 CETPAE Aris  vs  AE Lemesós
 01.08.2019 19:00 CETAE Lemesós  vs  PAE Aris
  Royal Antwerp FC   0 : 0   FC Viitorul Constanţa 
 25.07.2019Royal Antwerp FC  vs  FC Viitorul Constanţa
 01.08.2019FC Viitorul Constanţa  vs  Royal Antwerp FC
  AZ   0 : 0   BK Häcken 
 25.07.2019 20:30 CETAZ  vs  BK Häcken
 01.08.2019 18:30 CETBK Häcken  vs  AZ


1st Qualifying Round

  PFK CSKA Sofia   4 : 0   OFK Titograd 
 09.07.2019 19:30 CETPFK CSKA Sofia  4 : 0  OFK Titograd
 Venue:  Stadion Bâlgarska Armija, Sofia
 16.07.2019 20:30 CETOFK Titograd  vs  PFK CSKA Sofia
 Venue:  Stadion Pod Goricom, Podgorica
  St. Joseph's FC   0 : 4   Rangers FC 
 09.07.2019 17:55 CETSt. Joseph's FC  0 : 4  Rangers FC
 Venue:  Victoria Stadium, Gibraltar
 18.07.2019 20:45 CETRangers FC  vs  St. Joseph's FC
 Venue:  Ibrox Stadium, Glasgow
  Gzira United FC   0 : 2   HNK Hajduk Split 
 09.07.2019 18:00 CETGzira United FC  0 : 2  HNK Hajduk Split
 Venue:  MFA Centenary Stadium, Ta'Qali
 18.07.2019 20:00 CETHNK Hajduk Split  vs  Gzira United FC
 Venue:  Stadion Poljud, Split
  AS La Jeunesse d'Esch   0 : 0   Tobol Qostanaı FK 
 10.07.2019 17:55 CETAS La Jeunesse d'Esch  0 : 0  Tobol Qostanaı FK
 Venue:  Stade de la Frontière, Esch-sur-Alzette
 18.07.2019 14:00 CETTobol Qostanaı FK  vs  AS La Jeunesse d'Esch
 Venue:  Astana Arena, Nursultan
  AÉK Lárnaka   1 : 0   CS Petrocub Hînceşti 
 11.07.2019 17:30 CETAÉK Lárnaka  1 : 0  CS Petrocub Hînceşti
 Venue:  AEK Arena - George Karapatakis, Lárnaka
 18.07.2019 19:00 CETCS Petrocub Hînceşti  vs  AÉK Lárnaka
 Venue:  Stadionul Zimbru, Chişinău
  Crusaders FC   2 : 0   B36 
 11.07.2019 19:00 CETCrusaders FC  2 : 0  B36
 Venue:  Seaview, Belfast
 18.07.2019 20:00 CETB36  vs  Crusaders FC
 Venue:  Gundadalur, Tórshavn
  Alashkert FC   3 : 1   FK Makedonija Gjorče Petrov 
 11.07.2019 17:00 CETAlashkert FC  3 : 1  FK Makedonija Gjorče Petrov
 Venue:  Armenia Football Academy, Yerevan
 18.07.2019 16:30 CETFK Makedonija Gjorče Petrov  vs  Alashkert FC
 Venue:  Trening Centar Petar Miloševski, Skopje
  FC Dinamo Tbilisi   6 : 0   UE Engordany 
 11.07.2019 19:00 CETFC Dinamo Tbilisi  6 : 0  UE Engordany
 Venue:  Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni, Tbilisi
 18.07.2019 19:30 CETUE Engordany  vs  FC Dinamo Tbilisi
 Venue:  Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andorra la Vella
  Malmö FF   7 : 0   Ballymena United FC 
 11.07.2019 19:00 CETMalmö FF  7 : 0  Ballymena United FC
 Venue:  Swedbank Stadion, Malmö
 18.07.2019 20:45 CETBallymena United FC  vs  Malmö FF
 Venue:  The Showgrounds, Ballymena, Co. Antrim
  NK Široki Brijeg   1 : 2   Qaırat Almaty FK 
 11.07.2019 21:00 CETNK Široki Brijeg  1 : 2  Qaırat Almaty FK
 Venue:  Stadion Pecara, Široki Brijeg
 18.07.2019 16:30 CETQaırat Almaty FK  vs  NK Široki Brijeg
 Venue:  Ortalıq Stadion, Almaty
  Aberdeen FC   2 : 1   Rovaniemen PS 
 11.07.2019 20:45 CETAberdeen FC  2 : 1  Rovaniemen PS
 Venue:  Pittodrie Stadium, Aberdeen
 18.07.2019 18:00 CETRovaniemen PS  vs  Aberdeen FC
 Venue:  Rovaniemen Keskuskenttä, Rovaniemi
  FK Shakhtyor Soligorsk   1 : 0   Hibernians FC 
 11.07.2019 19:00 CETFK Shakhtyor Soligorsk  1 : 0  Hibernians FC
 Venue:  Stadyen Budaŭnik, Soligorsk
 18.07.2019 20:00 CETHibernians FC  vs  FK Shakhtyor Soligorsk
 Venue:  MFA Centenary Stadium, Ta'Qali
  Gap Connah's Quay FC   1 : 2   Kilmarnock FC 
 11.07.2019 20:00 CETGap Connah's Quay FC  1 : 2  Kilmarnock FC
 Venue:  Corbett Sports Stadium, Rhyl
 18.07.2019 20:45 CETKilmarnock FC  vs  Gap Connah's Quay FC
 Venue:  Rugby Park, Kilmarnock
  Cork City FC   0 : 2   FC Progrès Niederkorn 
 11.07.2019 20:45 CETCork City FC  0 : 2  FC Progrès Niederkorn
 Venue:  Turner's Cross, Cork
 18.07.2019 19:30 CETFC Progrès Niederkorn  vs  Cork City FC
 Venue:  Stade Parc des Sports, Differdange
  FK Kauno Žalgiris   0 : 2   Apollon FC Lemesós 
 11.07.2019 19:00 CETFK Kauno Žalgiris  0 : 2  Apollon FC Lemesós
 Venue:  Marijampolės sporto centro stadione, Marijampolė
 18.07.2019 19:00 CETApollon FC Lemesós  vs  FK Kauno Žalgiris
 Venue:  Neo GSP, Nicosia
  FK Akademija Pandev   0 : 3   HŠK Zrinjski Mostar 
 11.07.2019 19:00 CETFK Akademija Pandev  0 : 3  HŠK Zrinjski Mostar
 Venue:  Nationala Arena Toše Proeski, Skopje
 18.07.2019 19:00 CETHŠK Zrinjski Mostar  vs  FK Akademija Pandev
 Venue:  Stadion Bijeli Brijeg, Mostar
  Breiðablik UBK   0 : 0   FC Vaduz 
 11.07.2019 22:00 CETBreiðablik UBK  0 : 0  FC Vaduz
 Venue:  Kópavogsvöllur, Kópavogur
 18.07.2019 19:00 CETFC Vaduz  vs  Breiðablik UBK
 Venue:  Rheinpark Stadion, Vaduz
  Maccabi Haifa FC   2 : 0   NŠ Mura 
 11.07.2019 19:00 CETMaccabi Haifa FC  2 : 0  NŠ Mura
 Venue:  Sammy Ofer Stadium, Haifa
 18.07.2019 20:00 CETNŠ Mura  vs  Maccabi Haifa FC
 Venue:  Mestni Štadion Fazanerija, Murska Sobota
  Molde FK   7 : 1   KR Reykjavík 
 11.07.2019 19:00 CETMolde FK  7 : 1  KR Reykjavík
 Venue:  Aker Stadion, Molde
 18.07.2019 21:00 CETKR Reykjavík  vs  Molde FK
 Venue:  Alvogenvöllurinn, Reykjavík
  FK Ventspils   3 : 0   KF Teuta Durrës 
 11.07.2019 16:45 CETFK Ventspils  3 : 0  KF Teuta Durrës
 Venue:  Olimpiskā centra Ventspils Stadionā, Ventspils
 18.07.2019 17:00 CETKF Teuta Durrës  vs  FK Ventspils
 Venue:  Stadiumi Niko Dovana, Durrës
  KF Laçi   1 : 1   Hapoel Be'er Sheva FC 
 11.07.2019 17:30 CETKF Laçi  1 : 1  Hapoel Be'er Sheva FC
 Venue:  Stadiumi Laçi, Laçi
 18.07.2019 19:30 CETHapoel Be'er Sheva FC  vs  KF Laçi
 Venue:  Turner Stadium, Beer Sheva
  FK Zeta Golubovci   1 : 5   MOL Fehérvár FC 
 11.07.2019 20:30 CETFK Zeta Golubovci  1 : 5  MOL Fehérvár FC
 Venue:  Stadion Pod Goricom, Podgorica
 18.07.2019 20:00 CETMOL Fehérvár FC  vs  FK Zeta Golubovci
 Venue:  Puskás Akadémia Pancho Aréna, Felcsút
  Debreceni VSC-DEAC   3 : 0   FK Kukësi 
 11.07.2019 19:00 CETDebreceni VSC-DEAC  3 : 0  FK Kukësi
 Venue:  Nagyerdei Stadion, Debrecen
 18.07.2019 20:00 CETFK Kukësi  vs  Debreceni VSC-DEAC
 Venue:  Elbasan Arena, Elbasan
  Ordabasy Shymkent FK   1 : 0   FC Torpedo Kutaisi 
 11.07.2019 16:00 CETOrdabasy Shymkent FK  1 : 0  FC Torpedo Kutaisi
 Venue:  Stadion Qajimuqan Muñaytpasov, Shymkent
 18.07.2019 19:00 CETFC Torpedo Kutaisi  vs  Ordabasy Shymkent FK
 Venue:  Mikheil Meskhis sakhelobis Stadioni, Tbilisi
  Budapest Honvéd FC   0 : 0   FK Žalgiris Vilnius 
 11.07.2019 21:00 CETBudapest Honvéd FC  3 : 1  FK Žalgiris Vilnius
 Venue:  Illovszky Rudolf Stadion, Budapest
 18.07.2019 19:00 CETFK Žalgiris Vilnius  vs  Budapest Honvéd FC
 Venue:  Vilniaus LFF stadionas, Vilnius
  UMF Stjarnan   2 : 1   FCI Levadia 
 11.07.2019 22:00 CETUMF Stjarnan  2 : 1  FCI Levadia
 Venue:  Samsung völlurinn, Garðabær
 18.07.2019 18:00 CETFCI Levadia  vs  UMF Stjarnan
 Venue:  A. Le Coq Arena I muru, Tallinn
  Səbail FK   2 : 3   CS Universitatea Craiova 
 11.07.2019 18:00 CETSəbail FK  2 : 3  CS Universitatea Craiova
 Venue:  Bayıl Arena, Bakı
 18.07.2019 18:00 CETCS Universitatea Craiova  vs  Səbail FK
 Venue:  Stadionul Ion Oblemenco, Craiova
  SK Brann   0 : 0   Shamrock Rovers FC 
 11.07.2019 19:00 CETSK Brann  2 : 2  Shamrock Rovers FC
 Venue:  Brann Stadion, Bergen
 18.07.2019 21:00 CETShamrock Rovers FC  vs  SK Brann
 Venue:  Richmond Park, Dublin
  Europa FC   0 : 0   Legia Warszawa 
 11.07.2019 20:30 CETEuropa FC  0 : 0  Legia Warszawa
 Venue:  Victoria Stadium, Gibraltar
 18.07.2019 21:00 CETLegia Warszawa  vs  Europa FC
 Venue:  Stadion Miejski Legii Warszawa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Warszawa
  FCSB   2 : 0   FC Milsami Orhei 
 11.07.2019 20:30 CETFCSB  2 : 0  FC Milsami Orhei
 Venue:  Stadionul Marin Anastasovici, Giurgiu
 18.07.2019 19:00 CETFC Milsami Orhei  vs  FCSB
 Venue:  Complexul Sportiv Raional, Orhei
  FK Radnik Bijeljina   2 : 0   FC Spartak Trnava 
 11.07.2019 19:00 CETFK Radnik Bijeljina  2 : 0  FC Spartak Trnava
 Venue:  Gradski Stadion, Banja Luka
 18.07.2019 20:45 CETFC Spartak Trnava  vs  FK Radnik Bijeljina
 Venue:  City Arena Trnava, Trnava
  FK Riteriai   1 : 1    
 11.07.2019 18:30 CETFK Riteriai  1 : 1  KÍ
 Venue:  Vilniaus LFF stadionas, Vilnius
 16.07.2019 19:00 CETKÍ  vs  FK Riteriai
 Venue:  Svangaskarð, Toftir
  FC Pyunik Yerevan   3 : 3   FK Shkupi Skopje 
 11.07.2019 15:30 CETFC Pyunik Yerevan  3 : 3  FK Shkupi Skopje
 Venue:  Gyumri City Stadium, Gyumri
 18.07.2019 20:30 CETFK Shkupi Skopje  vs  FC Pyunik Yerevan
 Venue:  Nationala Arena Toše Proeski, Skopje
  Cliftonville FC   0 : 1   FK Haugesund 
 11.07.2019 20:45 CETCliftonville FC  0 : 1  FK Haugesund
 Venue:  Solitude, Belfast
 18.07.2019 19:00 CETFK Haugesund  vs  Cliftonville FC
 Venue:  Haugesund Stadion, Haugesund
  FK Čukarički   3 : 0   FC Banants Yerevan 
 11.07.2019 20:30 CETFK Čukarički  3 : 0  FC Banants Yerevan
 Venue:  Stadion na Banovom brdu, Beograd
 16.07.2019 17:00 CETFC Banants Yerevan  vs  FK Čukarički
 Venue:  Banants, Yerevan
  CS Fola Esch   1 : 2   FC Chikhura Sachkhere 
 11.07.2019 19:30 CETCS Fola Esch  1 : 2  FC Chikhura Sachkhere
 Venue:  Stade Émile Mayrisch, Esch-sur-Alzette
 17.07.2019 18:00 CETFC Chikhura Sachkhere  vs  CS Fola Esch
 Venue:  Boris Paichadzis Erovnuli Stadioni, Tbilisi
  FK Dinamo Minsk   1 : 1   FK Liepāja 
 11.07.2019 19:00 CETFK Liepāja  1 : 1  FK Dinamo Minsk
 Venue:  Stadions Daugava, Liepāja
 18.07.2019 18:30 CETFK Dinamo Minsk  vs  FK Liepāja
 Venue:  Stadyen Dynama, Minsk
  FK Radnički Niš   2 : 0   FC Flora 
 11.07.2019 18:00 CETFC Flora  2 : 0  FK Radnički Niš
 Venue:  A. Le Coq Arena, Tallinn
 18.07.2019 20:45 CETFK Radnički Niš  vs  FC Flora
 Venue:  Gradski Stadion Čair, Niš
  IFK Norrköping FK   0 : 2   Saint Patrick's Athletic FC 
 11.07.2019 20:45 CETSaint Patrick's Athletic FC  0 : 2  IFK Norrköping FK
 Venue:  Richmond Park, Dublin
 18.07.2019 20:00 CETIFK Norrköping FK  vs  Saint Patrick's Athletic FC
 Venue:  Östgötaporten, Norrköping
  Neftçi PFK   0 : 3   CSF Speranţa Nisporeni 
 11.07.2019 19:00 CETCSF Speranţa Nisporeni  0 : 3  Neftçi PFK
 Venue:  Stadionul Zimbru, Chişinău
 18.07.2019 19:00 CETNeftçi PFK  vs  CSF Speranţa Nisporeni
 Venue:  Bakcell Arena, Bakı
  FC Inter Turku   4 : 1   Brøndby IF 
 11.07.2019 19:00 CETBrøndby IF  4 : 1  FC Inter Turku
 Venue:  Brøndby Stadion, Brøndby
 18.07.2019 17:30 CETFC Inter Turku  vs  Brøndby IF
 Venue:  Veritas Stadion, Turku
  FK Rīgas Futbola Skola   2 : 3   NK Olimpija Ljubljana 
 11.07.2019 20:00 CETNK Olimpija Ljubljana  2 : 3  FK Rīgas Futbola Skola
 Venue:  Stadion Stožice, Ljubljana
 18.07.2019 18:00 CETFK Rīgas Futbola Skola  vs  NK Olimpija Ljubljana
 Venue:  Daugavas Stadionā, Rīga
  NK Domžale   3 : 4   Balzan FC 
 11.07.2019 18:30 CETBalzan FC  3 : 4  NK Domžale
 Venue:  MFA Centenary Stadium, Ta'Qali
 18.07.2019 20:45 CETNK Domžale  vs  Balzan FC
 Venue:  Športni park, Domžale
  FK Vitebsk   2 : 0   Kuopion PS 
 11.07.2019 18:00 CETKuopion PS  2 : 0  FK Vitebsk
 Venue:  Savon Sanomat Areena, Kuopio
 18.07.2019 20:30 CETFK Vitebsk  vs  Kuopion PS
 Venue:  Stadyen Central'ny Vitsyebski, Vitebsk
  MKS Cracovia   1 : 1   FC DAC 1904 Dunajská Streda 
 11.07.2019 20:30 CETFC DAC 1904 Dunajská Streda  1 : 1  MKS Cracovia
 Venue:  MOL Aréna, Dunajská Streda
 18.07.2019 19:00 CETMKS Cracovia  vs  FC DAC 1904 Dunajská Streda
 Venue:  Stadion Miejski im. Henryka Reymana, Kraków
  FK Budućnost Podgorica   0 : 2   JK Narva Trans 
 11.07.2019 17:30 CETJK Narva Trans  0 : 2  FK Budućnost Podgorica
 Venue:  Rakvere kunstmuru, Rakvere
 18.07.2019 20:45 CETFK Budućnost Podgorica  vs  JK Narva Trans
 Venue:  Stadion Pod Goricom, Podgorica
  PFK Levski Sofia   0 : 2   MFK Ružomberok 
 11.07.2019 18:30 CETMFK Ružomberok  0 : 2  PFK Levski Sofia
 Venue:  Futbalový štadión MFK Ružomberok, Ružomberok
 18.07.2019 18:30 CETPFK Levski Sofia  vs  MFK Ružomberok
 Venue:  Stadion Georgi Asparuhov, Sofia


Preliminary Round

    9 : 1   SP Tre Fiori 
 27.06.2019 20:00 CETKÍ  5 : 1  SP Tre Fiori
 Venue:  Gundadalur, Tórshavn Attendance:  575
 04.07.2019 20:45 CETSP Tre Fiori  0 : 4  KÍ
 Venue:  Stadio Olimpico di Serravalle, Serravalle Attendance:  177
  Barry Town United AFC   0 : 4   Cliftonville FC 
 27.06.2019 19:30 CETBarry Town United AFC  0 : 0  Cliftonville FC
 Venue:  Cardiff City Stadium, Cardiff Attendance:  2106
 04.07.2019 20:45 CETCliftonville FC  4 : 0  Barry Town United AFC
 Venue:  Solitude, Belfast Attendance:  1946
  FC Progrès Niederkorn   2 : 2   Cardiff Metropolitan University FC 
 27.06.2019 19:30 CETFC Progrès Niederkorn  1 : 0  Cardiff Metropolitan University FC
 Venue:  Stade Parc des Sports, Differdange Attendance:  1984
 04.07.2019 19:30 CETCardiff Metropolitan University FC  2 : 1  FC Progrès Niederkorn
 Venue:  Cardiff City Stadium, Cardiff Attendance:  1316
  SP La Fiorita   1 : 3   UE Engordany 
 27.06.2019 20:45 CETSP La Fiorita  0 : 1  UE Engordany
 Venue:  Stadio Olimpico di Serravalle, Serravalle Attendance:  302
 04.07.2019 19:30 CETUE Engordany  2 : 1  SP La Fiorita
 Venue:  Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andorra la Vella Attendance:  428
  UE Sant Julià   3 : 6   Europa FC 
 27.06.2019 20:00 CETUE Sant Julià  3 : 2  Europa FC
 Venue:  Estadi Comunal d'Andorra la Vella, Andorra la Vella Attendance:  300
 04.07.2019 20:30 CETEuropa FC  4 : 0  UE Sant Julià
 Venue:  Victoria Stadium, Gibraltar Attendance:  1075
  Ballymena United FC   2 : 0   NSÍ Runavík 
 27.06.2019 20:45 CETBallymena United FC  2 : 0  NSÍ Runavík
 Venue:  The Showgrounds, Ballymena, Co. Antrim Attendance:  2270
 04.07.2019 20:00 CETNSÍ Runavík  0 : 0  Ballymena United FC
 Venue:  Svangaskarð, Toftir Attendance:  553
  FC Prishtina   1 : 3   St. Joseph's FC 
 27.06.2019 20:45 CETFC Prishtina  1 : 1  St. Joseph's FC
 Venue:  Stadiumi Fadil Vokrri, Prishtinë Attendance:  4100
 02.07.2019 17:45 CETSt. Joseph's FC  2 : 0  FC Prishtina
 Venue:  Victoria Stadium, Gibraltar Attendance:  500




Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/admdsg/public_html/widgets/wfa_topscorer_widget.php on line 20

Club Overview




Previous Winners

  UEFA Europa League
  2018/2019 Chelsea FC Arsenal FC
  2017/2018 Club Atlético de Madrid Olympique de Marseille
  2016/2017 Manchester United FC AFC Ajax
  2015/2016 Sevilla FC Liverpool FC
  2014/2015 Sevilla FC FK Dnipro Dnipropetrovsk
  2013/2014 Sevilla FC Sport Lisboa e Benfica
  2012/2013 Chelsea FC Sport Lisboa e Benfica
  2011/2012 Club Atlético de Madrid Athletic Club
  2010/2011 FC Porto SC de Braga
  2009/2010 Club Atlético de Madrid Fulham FC
  UEFA Cup
  2008/2009 FK Shakhtar Donetsk SV Werder Bremen
  2007/2008 FK Zenit Sankt-Petersburg Rangers FC
  2006/2007 Sevilla FC RCD Espanyol de Barcelona
  2005/2006 Sevilla FC Middlesbrough FC
  2004/2005 PFC CSKA Moskva Sporting Clube de Portugal
  2003/2004 Valencia CF Olympique de Marseille
  2002/2003 FC Porto Celtic FC
  2001/2002 Feyenoord Rotterdam BV Borussia 09 Dortmund
  2000/2001 Liverpool FC Deportivo Alavés
  1999/2000 Galatasaray SK Arsenal FC
  1998/1999 Parma Calcio 1913 Olympique de Marseille
  1997/1998 FC Internazionale Milano SS Lazio
  1996/1997 FC Schalke 04 FC Internazionale Milano
  1995/1996 FC Bayern München FC Girondins de Bordeaux
  1994/1995 Parma Calcio 1913 Juventus FC
  1993/1994 FC Internazionale Milano FC Red Bull Salzburg
  1992/1993 Juventus FC BV Borussia 09 Dortmund
  1991/1992 AFC Ajax Torino FC
  1990/1991 FC Internazionale Milano AS Roma
  1989/1990 Juventus FC ACF Fiorentina
  1988/1989 SSC Napoli VfB Stuttgart
  1987/1988 Bayer 04 Leverkusen RCD Espanyol de Barcelona
  1986/1987 IFK Göteborg Dundee United FC
  1985/1986 Real Madrid CF 1. FC Köln
  1984/1985 Real Madrid CF MOL Fehérvár FC
  1983/1984 Tottenham Hotspur FC RSC Anderlecht
  1982/1983 RSC Anderlecht Sport Lisboa e Benfica
  1981/1982 IFK Göteborg Hamburger SV
  1980/1981 Ipswich Town FC AZ
  1979/1980 Eintracht Frankfurt Borussia Mönchengladbach
  1978/1979 Borussia Mönchengladbach FK Crvena Zvezda
  1977/1978 PSV SC Bastia
  1976/1977 Juventus FC Athletic Club
  1975/1976 Liverpool FC Club Brugge KV
  1974/1975 Borussia Mönchengladbach FC Twente '65
  1973/1974 Feyenoord Rotterdam Tottenham Hotspur FC
  1972/1973 Liverpool FC Borussia Mönchengladbach
  1971/1972 Tottenham Hotspur FC Wolverhampton Wanderers FC
  Inter-Cities Fairs Cup
  1970/1971 Leeds United AFC Juventus FC
  1969/1970 Arsenal FC RSC Anderlecht
  1968/1969 Newcastle United FC Újpest FC
  1967/1968 Leeds United AFC Ferencvárosi TC
  1966/1967 GNK Dinamo Zagreb Leeds United AFC
  1965/1966 FC Barcelona Real Zaragoza
  1964/1965 Ferencvárosi TC Juventus FC
  1963/1964 Real Zaragoza Valencia CF
  1962/1963 Valencia CF GNK Dinamo Zagreb
  1961/1962 Valencia CF FC Barcelona
  1960/1961 AS Roma Birmingham City FC
  1958/1960 FC Barcelona Birmingham City FC
  1955/1958 FC Barcelona London XI